O mnie

Kim jestem?

Przeciętnym osobnikiem płci męskiej którego mijasz codziennie w drodze do pracy, szkoły, domu czy pubu. Mój rocznik to ’86, urodzony i mieszkający aktualnie w Warszawie. Ukończyłem studium policealne informatyczne o specjalizacji bazy danych, które w połączeniu z moją pasją do komputerów pozwoliło mi zgłębić wiedzę na temat PHP, MySQL, środowiska Windows oraz Linux.

Czym się zajmuję?

Prywatnie interesuję się realizacją wideo tj. nagrywaniem oraz montowaniem materiałów wideo głównie na potrzeby kanałów YouTube. Web designem i administracją serwisów www opartych na popularnych systemach zarządzania treścią jak np. Joomla!, WordPress, SmodCMS czy PHP Fusion. Często również zajmuję się naprawą i konserwacją komputerów typu PC. Prywatnie jestem posiadaczem własnego serwera www, na którym znajduje się m.in. ta strona. W  mniejszym stopniu interesuje się fotografią, głównie krajobrazową, a od niedawna jednośladami spalinowymi takimi jak np mój skromny Zipp pro 50.

Jak to się zaczęło?

W roku bodajże 1995, kiedy to miałem ok 10 lat, rodzice postanowili mi kupić komputer, prawdopodobnie wiele razy przeklinali ten dzień. Sprzęt, który otrzymałem nie był nie wiadomo czym, monochromatyczny czarno żółty monitor kineskopowy, obudowa typu desktop ze stacja dyskietek 5,25” i dyskiem twardym ok 41mb oraz procesorem 8086(?) i 1mb pamięci ram. Wyobrażasz sobie czytelniku jak można było na takim sprzęcie poszaleć? Długo go nie miałem bo po paru miesiącach niechcący sformatowałem dysk twardy…ups.. skąd miałem wiedzieć, odkrywałem wtedy jego możliwości kompletnie bez posiadanej wiedzy do tego, więc dostałem nową i szybszą maszynę i tak oto niespodziewanie z winy rodziców stało się to moją pasją, oczywiście to nie był pierwszy komputer, który się zepsuł z mojej winy, ale na błędach się człowiek uczy. Tyle o mnie.

 

Komentarze są wyłączone.